هشتاد و هشتمین جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان یزد با حضور مدیر عامل ستاد دیه کشور برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد ؛ در ابتدای این نشست که میزبانی کانون اصلاح و تربیت استان یزد برگزار و با حضور غلام علی دهشیری رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه یزد و حسین سبزواری مدیر کل زندانهای استان یزد و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد همراه بود ،  سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد ضمن خیر مقدم به اعضاء هیئت امناء و مدیر عامل ستاد دیه کشور به ارائه گزارش ستاد دیه استان یزد از ابتدای سال جاری پرداخت.

عظیمی با اعلام خبر آزادی ۳۷ محکوم مالی از ابتدای سال جاری تا کنون گفت : بدهی این محکومین مالی مبلغ ۲۳ میلیارد و ۶۱۱ میلیون تومان بود که مبلغ ۲۰ میلیارد و ۱۸۳ میلیون تومان از این مبلغ را توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد از شکات  گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده و با پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان این ۳۷ محکوم از زندانهای استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند .

وی با تشریح وضعیت قضایی این محکومین گفت : از این محکومین تعداد ۲۲ محکوم مالی شامل بدهکاران حقوقی ، تضامین و مطالبه وجه بوده و تعداد ۸ محکوم بدهکاران مهریه و تعداد ۶ محکوم بده کاران نفقه و ۱ محکوم دیه حوادث رانندگی بودند .

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد اظهار داشت : از این تعداد مددجویان آزاد شده مذکور ، تعداد ۵ نفر با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط ستاد و بدون پرداخت کمک توسط ستاد دیه استان از زندان آزاد گردیدند . 

وی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات صدا و سیما مرکز استان یزد در خصوص همکاری و همراهی در ساخت برنامه تلویزیونی ماه مهربانی گفت : با توجه به شرایط جامعه و با هدف جلوگیری از انتشار ویروس منحوسکرونا ستاد دیه استان اقدام به ساخت این برنامه تلویزیونی نموده که با دعوت از هنرمندان و نیکوکاران در این برنامه به منظور پیشگیری از ورود افراد به زندان و جذب کمک های مردمی در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نمود .

این مقام مسئول ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کلیه اعضای هیئت امنا ستاد دیه استان در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت : چیدمان اعضاء هیئت امناء این ستاد به گونه ای است که همگی از افراد برجسته و نیکوکار استان هستند تا جایی که در کار خیر گوی سبقت را از یکدیگر ربوده و در آزادی این محکومین تمام تلاش خود را به کار گرفته اند . 

عظیمی با تاکید بر دقیق بودن آمار و اطلاعات اعلامی از سوی ستاد دیه استان گفت : تمامی آمارها و اعداد اعلامی از سوی ستاد به صورت دقیق هر ماهه توسط صدا و سیما و رسانه ها اعلام میگردد تا مردمی که این ستاد را مورد اعتماد و اطمینان خود قرار داده اند از عملکرد آن به صورت شفاف مطلع گردند زیرا بزرگترین سرمایه اجتماعی این ستاد اعتماد مردم است .

این مقام مسئول در پایان با اشاره به کمک های چشمگیر مردم به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: در ایام ماه مبارک رمضان شاهد کمک های مردمی به صورت ویژه  بوده ایم که در نتیجه تعداد ۴۰۰۰ واریزی به ستاد انجام گردید که در نتیجه مبلغ ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان به حساب های این ستاد واریز گردید .   

گفتنی است در پایان این نشست پرونده ۹ مددجو محکوم مالی جهت آزادی مورد بررسی اعضاء هیئت امناء قرار گرفته و زمینه آزادی این ۹ محکوم مالی از زندانهای استان فراهم گردید .

انتهای پیام //

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *