رئیس کل دادگستری استان یزد مبلغ مورد نیاز برای آزادی ۲۲۰ زندانی جرایم غیرعمد یزد را ۴۶ میلیارد تومان دانست و گفت: سال گذشته شاکیان ۳۵ میلیارد از ۴۱ میلیارد تومان مورد نیاز را رضایت دادند.

 


به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا حبیبی دقایقی قبل در آیین جشن گلریزان یزد اظهار داشت: این که ماه رمضان برای برگزاری این جشن‌ها در نظر گرفته شده یک حسن سلیقه بسیار خوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه سفره خیرات در این ماه پهن است عنوان کرد: یکی از توصیه‌های صورت گرفته توسط نبی مکرم اسلام(ص) برای این ماه، کمک به نیازمندان و دستگیری از محرومان است.

رئیس کل دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: همانطوری که قرائت یک آیه قرآن ثواب ختم کل قرآن را دارد، قطعا ثواب یک ریال کمک بسیار بسیار بیشتر از سایر ایام سال است.

حبیبی ادامه داد: ما با برگزاری این مراسم‌ها و جشن‌ها که در تمام استان اجرا می‌شود، آزادسازی زندانیان را به عنوان یکی از اهداف مورد توجه قرار می‌دهیم اما هدف مهمتر آن توسعه فرهنگ ایثار، نوع دوستی، کمک به دیگران، صلح و سازش و مواردی از این قبیل است.

رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد با اشاره به اینکه اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی بدون کمک مردم به هیچ عنوان نمی‌تواند زمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم کند گفت: بخش زیادی از آزاد شدن زندانیان به رضایت شکات بر می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار، کمک، صلح و سازش سال‌هاست که در غرب از بین رفته خاطرنشان کرد: در سال گذشته به واسطه کمک خیران استان، ۱۸۲ نفر از زندانیانی که دارای جرایم غیر عمد بوده‌اند به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان یزد افزود: مجموع بدهی این افراد بالغ بر ۴۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که از این مبلغ ۳۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن را شکات رضایت دادند و ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مابقی با کمک و همت خیران پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در برخی موارد بیان می‌شود که کمک خیران به صورت وام به زندانیان پرداخت می‌شود خاطرنشان کرد: ریالی از وجوهی که از خیران جمع آوری می شود تحت عنوان وام به زندانیان داده نمی‌شود و همه به صورت بلاعوض است؛ وام‌هایی که برای زندانیان در نظر گرفته شده از اعتبارات و مصوبات ستاد دیه است.

حبیبی با تاکید بر اینکه از این ۱۸۲ نفر، تعداد ۲۴ نفر با پرداخت ۱۴۰ میلیون تومان توسط یک نفر خیر آزاد شدند گفت: ابتدای ماه مبارک رمضان، یک نفر خیر ۴۰۰ بسته مرغ را تقدیم خانواده زندانیان استان یزد کرد.

وی افزود: هم اکنون ۲۲۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد و بدهکاری مالی در بازداشت هستند که ۱۲ نفر از آنها برای دیه، ۱۱۵ نفر بابت چک برگشتی و نوسانات اقتصادی، ۹۳ نفر در ارتباط با مهریه و نفقه در زندان هستند و برای آزادسازی این افراد ۵۹ میلیارد تومان نیاز است.

رئیس کل دادگستری استان یزد با تاکید بر اینکه تاکنون با همت صورت گرفته ۱۳ میلیارد تومان از این رقم رضایت گرفته شده و ۴۶ میلیارد تومان باقی مانده خاطرنشان کرد: برخی از زندانیان هستند که به عنوان فعالان شاخص اقتصادی شناخته می‌شدند ولی به دلیل نوسانات اقتصادی ورشکست شده و به زندان افتادند.2M3A014512M3A0155 2M3A0152 2M3A0145 2M3A0147 2M3A0141

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =