استاندار یزد در مراسم جشن گلریزان ویژه کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد استان، بر مشارکت مردم و خیرین در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به عنوان یک مسئولیت اجتماعی تاکید کرد.


2M3A017611

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، یکشنبه شب ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۸، مراسم جشن گلریزان ویژه کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد استان با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "محمدرضا حبیبی" رئیس کل دادگستری استان، "رضا ذوالفعلی نژاد" مدیرکل زندان های استان یزد، "عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار "اسلام افشون " مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد و جمعی از مسئولان، خیران ‌و مردم استان در سالن شهید عباسپور برق منطقه ای یزد برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم ضمن تقدیر از همه بنیانگذاران سنت حسنه جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد در کشور و استان و با اشاره به اینکه زمینه مشارکت و همراهی در چنین برنامه‌هایی با توجه به رفتارهای اجتماعی و فرهنگی و اعتقادات مذهبی مردم در بالاترین سطح وجود دارد، ‌گفت: این هنر ماست که بتوانیم از این ظرفیت‌ و زمینه های موجود به خوبی استفاده کنیم.
"‌محمدعلی طالبی" ‌ادامه داد: ‌عواطف انسانی و دینی درحد بسیار بالایی در جامعه وجود دارد و به عنوان مثال در همین حوادث طبیعی سیل اخیر در استان‌های مختلف کشور دیدیم که بار اصلی کمک به سیل‌زدگان را گروه‌های مردمی در جای جای ایران برعهده داشتند.
وی با اشاره به اینکه همدلی مردم در کمک به سیل زدگان بسیار افتخارآمیز بود، ‌افزود: حتی افرادی که بضاعت مالی بالایی نداشتند هم به سیل زدگان کمک کردند.
عالی ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: در بحث زندانیان نیز هر سال مشارکت مردم را در جشن گلریزان و در طول سال در مناسبت های مختلف مشاهده می کنیم و به عنوان مثال چند روز پیش در فضای مجازی شهر یزد کمپینی برای کمک به یک زندانی به راه افتاد که با استقبال و اعتماد بسیار خوب مردم، به فاصله کوتاهی کل مبلغی که برای پرداخت دیه موردنیاز بود فراهم شد و این موضوع نشان می دهد که باید اعتماد مردم را در مسیر درست جلب نماییم.
طالبی با بیان اینکه "همه ما مسئول شرایطی هستیم که به خاطر آن امروز تعدادی از همشهریانمان در زندان‌ها به سر می‌برند"، گفت: این شرایط را یک نفر ایجاد نکرده بلکه محصول یک جامعه است.
استاندار یزد ادامه داد: از این رو همه باید برای اصلاح جامعه و رفع گرفتاری‌هایی که عده ای دچار آن هستند، دست به دست دهیم و از خطاهایی که ممکن است عده‌ای گرفتار آن شوند پیشگیری نماییم.
وی افزود: استان یزد یک سرمایه اجتماعی بزرگ به نام خیرین دارد و در هر جایی که نیاز به مشارکت مردم بوده، این خیرین در سطح کشور سرآمد بوده‌اند.
عالی ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: در بحث احداث مساجد و حسینیه‌ها، مدارس، مراکز درمانی ‌و کمک‌های مردمی، خیر‌ین یزد حضور بسیار پرشوری دارند و اوج تبلور این حرکت‌ها در فعالیت‌های مربوط به مراسم‌ ماه محرم و صفر، شهادت حضرت امام حسین(ع) و ترویج ارزش‌های دینی و شعائر مذهبی است.
طالبی در پایان سخنان خود تصریح کرد: در بحث کمک به زندانیان جرائم غیرعمد و کمک به خانواده‌های زندانیان نیازمند هم تا کنون خیر‌ین یزدی و مردم استان کمک‌های بسیاری کرده‌اند و قطعا در آینده هم این حمایت ها ادامه خواهد داشت.
گفتنی است برای آزادی ۲۲۰ زندانی جرایم غیرعمد استان مبلغ ۴۶۰ میلیارد ریال کمک نیاز است که برای جمع آوری کمک های مردمی و خیرین به این زندانیان نیازمند در ماه مبارک رمضان، ۱۲ جشن گلریزان در ۱۰ شهرستان استان پیش‌بینی شده و برگزار خواهد شد.

2M3A0249 2M3A0178 2M3A0175 2M3A0172

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + شش =