مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۱۳ مددجو محکوم مالی در ۴  ماهه اول سال جاری خبر داد . 

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با اعلام این خبر گفت : در ۴ ماهه اول سال جاری برای آزادی ۱۱۳ نفر محکومین مالی جرائم غیر عمد بالغ بر۳۹۵ میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت گردید .

افشون در ادامه گفت :  به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد مبلغ  376 میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردید و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۱۹  میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۱۳ نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم گردید .

افشون در ادامه گفت : هم اکنون تعداد ۱۹۷ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است .

این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان ستاد دیه بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته با ۱۱۰ زندانی را به خود اختصاص داده و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه و نفقه  و در رتبه بعدی مددجویان محکوم به پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی ، حادثه کار و دیه شبه عمد قرار دارند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد در پایان ضمن تشکر از کمک های خیرین گفت : هدف این مجموعه آزادی محکومین جرائم غیر عمد میباشد که ناخواسته وارد زندان گردیده و تحمل حبس مینمایند .

 انتهای پیام //

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *