مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۵۸۹ نفر از مددجویان جرایم غیر عمد از بدو تاسیس ستاد دیه استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛  اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از ازادی ۱۵۸۹ نفر از مددجویان جرایم غیر عمد از بدو تاسیس ستاد دیه استان یزد خبر داد .

افشون با اعلام این خبر گفت: ستاد دیه استان یزد با هدف رسیدگی و کمک به ازادی زندانیان نیازمند  از سال ۱۳۸۳ تاسیس و تاکنون موفق به آزادی ۱۵۸۹ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد گردیده است .

این مقام مسئول در ادامه افزود :جمع کل بدهی  این مددجویان مبلغ  1836 میلیارد ریال بوده که از این مبلغ، ۱۳۶۶ میلیارد ریال ، از شکات و اولیای دم، گذشت اخذ و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ  470 میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز گردیده است .

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت : تعداد ۱۷۰ نفر از محکومین واجد شرایط در ۱۰ ماهه سال جاری با مساعدت اعتبارات قانونی ستاددیه و با کمک خیرین و  نیکوکاران از زندان آزاد شده اند.  

اسلام افشون در پایان گفت : برای آزادی این ۱۷۰ مددجو بالغ بر ۵۷۶  میلیارد ریال نیاز بود که به همت اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه استان ، شورای حل اختلاف زندان ، مددکاران زندان و قضات اجرای احکام استان یزد مبلغ ۵۳۵ میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۴۱ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز گردید.

انتهای پیام //

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *