به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد به نقل از ایرنا ، اسلام افشون پنجشنبه شب در جشن گلریزان شهرستان میبد با تشکر از مردم که برای آزادی زندانیان غیرعمد همراهی کردند ، افزود: امسال چهار نفر محروم مالی با یک میلیارد ریال کمک از زندان آزاد شدند که هزینه آزادی آنها پنج میلیارد ریال بود که با گذشت شاکیان چهار میلیارد آن تامین شد. 

وی در ادامه با ارائه آماری از وضعیت جرایم غیرعمد در زندان های استان گفت : سال گذشته با همت خیرین ، حامیان ستاد دیه و مسئولان شهرستان ها ۱۵۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آزاد شدند.

افشون افزود: کل مبلغ برای آزادی این زندانیان ۱۹۷ میلیارد ریال بود که ۱۳۳ میلیارد ریال را کمیته ستاد دیه استان با همکاری شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از طریق گذشت شاکیان تامین کردند.

وی آمار زندانیان محروم مالی امسال را ۱۶۰ نفر عنوان کرد که با هزینه ۴۳ میلیارد ریال از رندان ها آزاد شدند که برای آزادی آنها ۳۵۲ میلیارد ریال نیاز بود و با همکاری خیرین ، بانک ها و نیز شاکیان با گذشت ۳۱۰ میلیارد ریال تامین شده است.

وی ادامه داد: جرائم غیر عمد شامل تصادف رانندگی ، مهریه های غیر معقول ، حوادث کارگاهی و چک های بلامحل است که افراد را روانه زندان می کند.

این مسئول تصریح کرد: در تصادفات رانندگی رعایت نکردن قوانین رانندگی ، رانندگی بدون گواهینامه و استفاده نکردن از وسیله نقلیه سالم و بدون عیب علت ارتکاب جرم است.

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان اضافه کرد: هر سال مهریه ها سنگین تر از سال قبل می شود هنوز مهریه های معقول در خانواده ها بسته به توان زوج رواج پیدا نکرده و متاسفانه مهریه به سال تولد ، تاریخ میلادی و سال وقوع عقد تعیین می شود و در حین تعیین گفته می شود

«مهریه را کی داده و کی گرفته » ، در حالی که چنین حرفی صحیح نیست.

وی با اشاره به اینکه اتفاقا مهریه هم دادنی و هم گرفتنی است خاطرنشان کرد: در تعیین مهریه باید به وجود زندانیانی که به علت مهریه سنگین به زندان افتادند توجه شود ، همچنین تحقیقات قبل از ازدواج نیز باید صورت گیرد تا بعدها خانواده ها با مشکل مواجه نشوند.

افشون همچنین گفت: چک برای سهولت داد و ستد است باید افراد در هنگام صدور آن توجه داشته باشند، آیا می توانند چک را در تاریخ سررسید پاس کنند و همین طور باید مواظب کلاهبرداران باشند تا با گرفتن چک کلاه سرشان نروند.

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان یزد در پایان از مردم و مسئولینی که در جشن گلریزان شرکت کردند و در آزادی زندانیان نقش آفرین هستند ، همچنین از هیئت قمر بنی هاشم میبد که در برگزاری جشن همت کردند قدردانی کرد. 

مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

n83226692-72874252

IMG_6502 IMG_6526 IMG_6416 IMG_6418 2M3A9135 IMG_6442 IMG_6443 2M3A8996 2M3A9006 2M3A9003 2M3A8965 2M3A8931

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *