مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۶۳ محکوم مالی جرائم غیر عمد در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با اعلام این خبر گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت خیرین و نیکوکاران استان تعداد ۱۶۳ محکوم مالی جرائم غیر عمد در سال ۱۴۰۱ از زندانهای استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

عظیمی افزود: رقم بدهی این زندانیان آزاد شده ۱۸۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۱۵۹ میلیارد تومان تومان تامین گردیده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۶۳ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت : از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۱۰۸ مددجو مربوط به محکومین مالی ،تعداد ۳۶ مددجو محکوم پرداخت مهریه، تعداد ۱۵ مددجو محکوم نفقه و ۲ محکوم پرداخت دیه حادثه کار و ۲ محکوم پرداخت دیه غیر عمد بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ضمن تقدیر از زحمات  بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۲۴ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۱۳۹ مددجو  با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۱۸ مددجو زن و ۱۴۵مددجو مرد بودند .

عظیمی ضمن تقدیر از فعالیت های روابط عمومی ستاد دیه استان در راستای پویش های متفاوت در ایام سال افزود : از این تعداد آزادی ۱۰ مددجو با اجرای پویش فجر رهایی به مناسبت دهه فجر اسلامی، تعداد ۱۲ مددجو با اجرای پویش هر هیئت آزادی یک زندانی، تعداد ۱۴ نفر با اجرای پویش قدم قدم تا آزادی و تعداد ۵۰ مددجو نیز با اجرای پویش رضوان که در خصوص اختصاص هزینه مراسماتی همچون ختم ، سوم، هفتم ، چهلم و سالگرد به این امر خداپسندانه بود از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

این مقام مسئول از برگزاری تعداد ۱۳ جشن گلریزان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری نیز مانند سال گذشته در کلیه شهرستان ها اقدام به برگزاری جشن های گلریزان نموده و امیدواریم تا با برگزاری هرچه بهتر این برنامه ها شاهد حضور مردم و کمک های خیرین به آزادی محکومین مالی غیر عمد باشیم.

وی با اشاره به مهمترین رسالت ستاد دیه استان در راستای فرهنگ سازی و جلوگیری از ورود افراد با محکومیت های مالی به زندان گفت: امسال نیز برای هشتمین سال متوالی این ستاد مردمی با همکاری و مشارکت صدا و سیمای مرکز استان اقدام به تهیه و تولید و ساخت برنامه تلویزیونی “ماه مهربانی” نموده که همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان یک ساعت قبل از افطار به صورت زنده به روی آنتن میرود و در این برنامه سعی میشود تا در زمینه فرهنگ سازی جهت جلوگیری از ورود افراد با محکومیت های مالی به زندان گفتگو گردد و تیزهای فرهنگ سازانه نیز پخش میشود.

عظیمی در پایان گفت: ستاد دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که فعالیت امداد رسانی دارد و تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت مینماید و نیکوکاران و خیرین  می توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های نمایندگی ستاد دیه استان یزد به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷  و  شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی ، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵*  کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند .

شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد پاسخگوی سوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است که می‌توانند اقدام کنند.

انتهای پیام //

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *