مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۵ مددجو محکوم مالی به مناسبت شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت امام رضا (ع)خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با اعلام این خبر گفت : به مناسبت شهادت امام رئوف ، امام رضا (ع) ۵  نفر از محکومین مالی جرائم غیر عمد از زندان آزاد گردیدند که برای آزادی این محکومین مالی مبلغ ۲۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان مبلغ ۴  میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال از این مبلغ پرداخت گردید .

افشون در ادامه گفت :  به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد مبلغ  20 میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردید و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون  ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۵ نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم گردید .

اسلام افشون ضمن تقدیر و تشکر از همت مردم دارالعباده در ایام سوگواری محرم و صفر گفت : خوشبختانه مردم ، هیئت ها  و بسیاری از صاحبان روضه خوانی ها  در اجرای طرح ” هر هیئت آزادی یک زندانی”  بسیار همکاری نموده و مبلغ ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمودند .

وی در ادامه گفت : هم اکنون تعداد ۱۹۱  زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است .

این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان مالی و تحت پوشش ستاد دیه به ترتیب شامل  بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته  ، مهریه و نفقه ، دیه ناشی از تصادفات رانندگی ، حادثه کار و دیه شبه عمد قرار دارند.

گفتنی است پیش از این در روز اربعین حسینی زمینه آزادی ۱۰ محکوم مالی از زندانهای استان به کوشش ستاد دیه فراهم آمده بود .

 انتهای پیام //

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *