مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۰ مددجو محکوم مالی به مناسبت اربعین حسینی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان با اعلام این خبر گفت : به مناسبت اربعین حسینی ۱۰ نفر محکومین مالی جرائم غیر عمد از زندان آزاد گردیدند که برای آزادی آنها مبلغ ۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان مبلغ ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال ریال از این مبلغ پرداخت گردید .

ذوالفعلی نژاد در ادامه گفت :  به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد مبلغ  36 میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردید و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون  ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۰ نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم گردید .

وی در ادامه گفت : هم اکنون تعداد ۱۹۱ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است .

این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان محکوم مالی و تحت پوشش ستاد دیه بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته  بوده و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه و نفقه  و در رتبه بعدی مددجویان محکوم به پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی ، حادثه کار و دیه شبه عمد قرار دارند.

مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان در پایان ضمن تشکر از کمک های خیرین گفت : هدف این مجموعه آزادی محکومین جرائم غیر عمد میباشد که ناخواسته وارد زندان گردیده و تحمل حبس مینمایند .

 انتهای پیام //

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *