مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد  گفت: هم اکنون ۲۵۲ مددجو به دلیل جرایم غیرعمد مالی در زندانهای استان حبس و برای آزادی چشم انتظار دست های پر سخاوت خیرین و نیکوکاران هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛  اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با اعلام این خبر گفت: ۲۵۲ زندانی به دلایل جرائم غیر عمد مالی در زندان استان هستند که مبلغ بدهی آنها بیشاز ۹۸۹ میلیارد ریال است که مبلغ ۱۷۶ میلیارد ریال از این مبلغ را توسط کمیته صلح و سازش این ستاد گذشت رضایت مندانه از شکات اخذ و  برای آزادی آنها مبلغ بیش از ۸۱۳ میلیارد ریال نیاز است.

این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: هم اکنون بیشترین طیف مددجویان ستاد دیه بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته با ۱۷۴ زندانی را به خود اختصاص داده و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه قرار دارند.

افشون افزود :  از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۳۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان با حمایت و همراهی اداره کل زندانهای استان ، دادگستری استان ،  مردم نوعدوست و خیرین یزدی از بند زندان آزاد شده‌اند که بدهی آنها مبلغ ۸۳۸ میلیارد بوده که مبلغ ۷۷۸ میلیارد ریال از این مبلغ را توسط کمیته صلح و سازش از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ و مابقی این مبلغ  معادل ۶۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت در بهمن ماه سال جاری طرحی را تحت عنوان فجر نور اجرا کردیم که با اجرای این طرح ۱۱ مددجو محکوم مالی با کمک نهادها از جمله اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد و خیرین  از زندان آزاد و به آغوش خانوده بازگشتند .

وی در پایان با تقدیر از خیرین استان بیان کرد : هم اکنون در حال اجرای پویش همای رحمت هستیم ، طرحی که از ۱ الی ۱۸ اسفند ماه سال جاری که با میلاد مولای متقیان امام علی (ع) مصادف گردیده در تلاشیم که با جذب کمکهای خیرین استانی بتوانیم مددجویان محکوم مالی را از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگردانیم .

انتهای پیام //

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *