پنجمین جشن گلریزان شهرستان بهاباد برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد با حضور جمعی از مسوولان محلی و خیران برگزار شد و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون در این ارتباط جمع آوری شد.

به گزارش  روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، روز یکشنبه در جشن یاد شده که شامگاه شنبه برگزار شد، معاون قضایی دادگستری یزد، مدیرکل زندان‌های استان، مدیرعامل ستاد دیه یزد، فرماندار، امام جمعه موقت، معاونان فرمانداری، بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای شورای شهر بهاباد حضور داشتند.

دبیر پنجمین جشن گلریزان شهرستان بهاباد اظهار کرد: جشن گلریزان با حضور تعدادی از مسئولان استان و شهرستان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد بر گزار شد و خیران در اقدامی خداپسندانه در جشن شرکت کردند.

وی با تجلیل از خیران افزود: زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند کمک هستند و آزادی آنها ا همت و تلاش خیران حاصل می شود.

رضا ذوالفعلی نژاد مدیرکل زندان های استان و نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد ضمن خیرمقدم به خیرین به تشریح پیدایش و شکل گیری این ستاد پرداخت و گفت: ستاد دیه یک ستاد کاملا مردمی است که وابسته به هیچ نهاد یا ارگان دولتی نبوده و با همت شهید والا مقام سید اسد اله لاجوردی جهت آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد تأسیس شده و هر ساله با همت خیرین و نیکوکاران استان یزد تعدادی از این زندانیان به آغوش گرم خانواده خود باز می گردند.

وی در ادامه گفت: ستاد دیه استان دو هدف اساسی را دنبال می کند یکی پیشگیری و دیگری درمان که در بحث پیشگیری به دنبال آن هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های استان در جهت فرهنگ سازی در زمینه جرائم تصادفات رانندگی، چک های بلامحل غیر کلاهبرداری، مهریه‌های معقول ونفقه، حوادث کارگاهی از ارتکاب جرائم غیر عمد و افزایش زندانیان غیر عمد جلوگیری نماییم.

وی در ادامه گفت: هم‌اکنون ۱ زندانی نیازمند محکوم جرائم غیر عمد شهرستان بهاباد در زندان به سر می‌برند که برای آزادی آن‌ها مبلغ ۳ میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال  نیاز است.

وی افزود: بامشارکت خیران شهرستان بهاباد و مساعدت ستاد دیه استان سال گذشته زمینه آزادی ۳ زندانی نیازمند جرائم غیرعمد دراین شهرستان با بدهی بیش از ۳ میلیارد و ۱۴۴ میلیون ریال فراهم شد که البته بخش عظیمی از این بدهی که مبلغ بیش ۶۶۳ میلیون می باشد را توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه از شکات رضایت اخذ گردیده بود.

محمد رضا حداد معاون قضایی رئیس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: هرساله اشخاص اتومبیل خود را بیمه شخص ثالث می‌کنند اما کسانی که بیمه‌نامه آنان چندین ماه پس از شروع سال جدید نیز اعتبار دارد از این نکته غافل می‌شوند که با توجه به افزایش مبلغ دیه در هرسال باید متهمی به بیمه‌نامه خود اضافه کنند و درصورتی‌که نسبت به افزایش متمم اقدام نکنند و خدای‌ نکرده تصادفی اتفاق بیفتد بیمه‌گذار تنها تا سقف تعهدات سال گذشته خود دیه پرداخته کرده و مابقی را باید شخص پرداخت کند که طبیعی است اگر نتواند از عهده پرداخت بربیاید به حبس محکوم می‌شود.

وی ادامه داد: برخی دیگر نیز به دلیل فقدان گواهینامه یا بیمه‌نامه در زندان به سر می‌برند که البته در این خصوص یکی از برکات تشکیل ستاد دیه این بود که در صورت وجود چنین مواردی ستاد دیه، دیه را به‌صورت وام بدون بهره به زندانی پرداخت می‌کند.

امام جمعه موقت شهرستان بهاباد با اشاره به اینکه سفره خیرات در این ماه پهن است عنوان کرد: یکی از توصیه‌های صورت گرفته توسط نبی مکرم اسلام(ص) برای این ماه، کمک به نیازمندان و دستگیری از محرومان است.

وی در ادامه یادآور شد: وظیفه ما مسئولین و مردم است که در آزاد سازی زندانیان برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی که ممکن گریبانگیر خانواده های آنها و به دنیال آن جامعه شود مشارکت داشته باشیم و به سلامت جامعه کمک کنیم.

156365367

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *