نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد گفت: به مناسبت ایام دهه فجر چهار زن محکوم مالی غیر عمد از زندان‌ های استان آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندان های استان یزد گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی چهار زن محکوم مالی غیر عمد با کمک خیران استان یزد، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و ستاد دیه استان  آزاد شدند.

ذوالفعلی نژاد افزود: برای آزادی آن‌ها ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیاز بود که  ستاد دیه با همکاری کمیته صلح و سازش و شورای حل اختلاف استان توانست 480 میلیون ریال را گذشت بگیرد و با پرداخت مبلغ ۱ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال زمینه آزادی آنها را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع هفت محکوم مالی غیر عمد زن در زندان‌های استان وجود داشت ادامه داد: برای آزادی سه نفر باقی مانده مبلغ یک میلیارد و ۱۶۰ میلون تومان نیاز است که امیدواریم با کمک خیرین زمینه آزادی آن‌ها نیز فراهم شود.

نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۲۰۹ نفر محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد شده اند افزود: از ابتدای سال ۱۶۳ نفر آزاد شدند و به مناسبت دهه مبارک فجر و چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب  اسلامی نیز ۴۶ نفر دیگر به این آمار  اضافه شدند.

ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: در حال حاضر ۲۴۸ نفر زندانی جرائم غیر عمد با بدهی ۶۴ میلیارد تومان در زندان‌های استان داریم که تاکنون ۱۴ میلیارد تومان از این مبلغ را گذشت رضایمندانه گرفته ایم و اکنون برای آزادی این تعداد نیازمند ۵۰ میلیارد تومان هستیم.

گفتنی است این مراسم آزادی با حضور خدام حضرت امام رضا (ع) صورت پذیرفت و با صلوات خاصه امام رضا (ع) فضا را معنوی و دل ها حاضرین به ویژه مددجویان آزاد شده را به حرم آن حضرت روانه نمود.

Jsjkdhksdhj 1.JPG Jsjkdhksdhj 22M3A8568 2M3A8584 2M3A8586

2M3A86562M3A86602M3A8664

 
 
 

پاسخ دهید