خیران بهاباد یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی در جشن گلریزان کمک کردند

نویسنده: ( روابط عمومی )       تاریخ : خرداد ۲۳, ۱۳۹۷      منبع خبر :خبرگزاری تسنیم از بهاباد و ایرنا      

در آخرین روزهای رمضان ماه رحمت الهی، چهارمین همایش کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد تحت عنوان ” جشن گلریزان” با حضور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، معاون اداری مالی اداره کل زندان‌ها و عضو ستاد دیه استان، امام جمعه بهاباد، فرماندار، شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مسئولین و خیرین در محل […]

در آخرین روزهای رمضان ماه رحمت الهی، چهارمین همایش کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد تحت عنوان ” جشن گلریزان” با حضور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، معاون اداری مالی اداره کل زندان‌ها و عضو ستاد دیه استان، امام جمعه بهاباد، فرماندار، شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مسئولین و خیرین در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، حجت الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی شامگاه سه شنبه در چهارمین جشن گلریزان این شهرستان با این جمله از شهید بهشتی که “قرن ما قرن فروریختن همه ارزش‌هاست” اظهار داشت: باید خانواده‌ها اصالت‌های فرهنگی خود را حفظ کنند تا زندگی راحت و با آرامشی داشته باشند.

امام جمعه بهاباد به بحث نفقه اشاره کرد و گفت: یکی از بحث‌هائی که در سطح جامعه مطرح است نفقه می‌باشد که دامن بسیاری از خانواده‌ها را گرفته و در این زمینه باید تدابیری اندیشیده شود.

بشکانی با تاکید بر اینکه لازم است با اتخاذ تدابیری از جرائم پیشگیری شود تاکسی وارد زندان‌ها نشود افزود: در این رابطه باید گروه‌ها و کانال‌های اقناعی در فضای مجازی تشکیل شود تا از این طریق مردم را قانع کرد.

امام جمعه بهاباد با تاکید بر اینکه باید درصدی از پرداخت مالیات‌ها در کشور صرف آزادی زندانیان شود گفت: به این وسیله می‌توان بخشی از افرادی که ناخواسته وارد زندان شده‌اند و الان خانواده‌های آنها و خودشان در معرض آسیب‌های بسیار زیادی به ویژه در حوزه اجتماعی و اقتصادی هستند آزاد شوند.

امام جمعه بهاباد در ادامه با تشکر و قدر‌دانی از برگزار کنندگان این مراسم با اشاره به آموزه‌های دینی و سفارشات معصومین(ع) گفت: مسلمان واقعی کسی است که در گرفتاری‌ها و سختیها برادر مسلمان خود را یاری نماید.

محمد سلیمی عضو ستاد دیه استان یزد در ابتدا یادی از بنیانگذار ستاد دیه کشور شهید لاجوردی نمود و گفت: این نهاد مردمی در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد آبرومند نیازمند تشکیل و از همان ابتدا دو هدف یکی فرهنگسازی و پیشگیری و دیگری جمع آوری کمک های مردمی که یکی از راه های آن برگزاری جشن های گلریزان هست برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد می باشد را دنبال می کند

وی در ادامه افزود: ستاد دیه یزد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ در استان آغاز نموده و تاکنون موجبات آزادی یک هزار و ۲۷۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان فراهم گردیده است.

وی در ادامه این ماه مبارک را بهترین ماه برای استغفار، مدد و مغفرت دانست و اشاره نمود: شما خیرین محترم با اقدام خداپسندانه خود نه تنها دل یک مومن بلکه دل چندین مومن را خشنود می سازید چرا که هر فرد زندانی که به واسطه جرائم غیر عمد در زندان گرفتار شده است در حقیقت دارای خانواده ای است که با آزادی او چندین نفر دیگر و همچنین خانوداه شاکی که حال براثر تصادف و غیره فوت یا با مشکلاتی روبرو هست رهایی و خوشنود و دو یا چند خانواده نجات می یابند.

اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با اشاره به این مطلب که بر اساس یک اصل حقوقی بین المللی تنها شخص مرتکب جرم، مستحق مجازات است اظهار داشت: در حقیقت همراه با کسی که به طور ناخواسته براثر ورشکستگی یا تصادف وارد زندان می شود  خانواده وی نیز زندانی می شوند چرا که خانواده منبع درآمد و اتکای خود را ازدست میدهد و معیشت آنان دچار مشکل می شود بنابراین قدم خیرشما خیرین بزرگوار در این مراسم سبب خوشحالی  دل چندین نفر خواهد شد و انشالله خداوند شما را مستحق همان حدیث پیامبر اکرم (ص) خواهد ساخت.

وی با اشاره به اینکه بیش از نصف این بدهی از طریق کمیته صلح و سازش ستاد دیه گذشت و رضایت شکات تامین می شود ابراز داشت: این فرهنگ هم از مواردی است که به خوبی در حال گسترش بوده و باید نهادینه شود چرا که وقتی طلبکاری یا شاکی می بیند پای بدهکار به زندان باز شده و او می تواند با گذشت از بخشی از طلب خود و با کمک مشارکت های مردمی و تسهیلات بانکی زمینه آزادی بدهکارش را فراهم آورد باید با خدا معامله کرده و گذشت کند.

اسلام افشون تاکید نمود: آموزش و فرهنگسازی را باید برای تمام سنین جدی بگیریم و به شیوه های مختلف به کار ببریم چرا که فقط با کمک خیرین محترم نمی توان جهت آزادسازی جرایم غیر عمد اقدام نمود و باید به خانواده ها و افراد جامعه چه در بحث تصادفات، رعایت قوانین و مقررات، داشتن گواهینامه، بیمه نامه و چه در بحث حوادث کارگاهی و همچنین مهریه آموزش داد.

وی همچنین اعلام نمود: در حال حاضر ۱۶۴ نفر از محکومین جرایم غیر عمد هم اکنون در زندان های استان به سر می برند که برای آزادی آنها به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با برگزاری ۱۱ جشن گلریزان در شهرستانها به دنبال جمع آوری کمک های افراد خیر هستیم .
وی با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۶ این ستاد با کمک خیرین  ۲ نفر از محکومان مالی غیر عمد بهاباد را با پرداخت سه میلیارد ریال آزادی این عزیزان زا فراهم نموده و هم اکنون ۳ نفر با بدهی بیش از سه میلیارد ریال منتظر دستان سخاوتمند این شهرستان هستند
افشون از راه اندازی پویش مردمی «سهم من آسمان» در یزد هم خبر داد و اظهار کرد: در این پویش هر یزدی می تواند با اهدا ۲۵۰ هزار ریال زمینه آزادی زندانیان نیازمند را فراهم کند.

در این همایش که با همت و کمک خیرین، مسئولین، شرکت‌ها و کارخانه‌های منطقه برگزار شد مبلغ یک میلیارد و یکصد میلیون ریال برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع‌‌آوری شد.

2M3A5656 2M3A5675 2M3A5676 2M3A5683 2M3A5687 2M3A5699 2M3A5702 2M3A5714 2M3A5727 2M3A5734 2M3A5753 2M3A5767 2M3A5771 2M3A5774

پاسخ دهید