مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد:

۱۶۴ محکوم مالی در زندان‌های استان یزد چشم انتظار کمک خیرین هستند

نویسنده: ( روابط عمومی )       تاریخ : خرداد ۱۳, ۱۳۹۷      منبع خبر :خبرنگار یزد آوا      

مدیر نمایندگیستاد دیه استان یزد گفت: اکنون ۱۶۴ محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان به سر می‌برند که برای آزادی آنها به ۳۰ میلیارد تومان نیاز هست. به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت: اکنون ۱۶۴ محکوم مالی جرائم غیر عمد شامل ۸ نفر به دلیل تصادفات رانندگی، […]

مدیر نمایندگیستاد دیه استان یزد گفت: اکنون ۱۶۴ محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان به سر می‌برند که برای آزادی آنها به ۳۰ میلیارد تومان نیاز هست.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت: اکنون ۱۶۴ محکوم مالی جرائم غیر عمد شامل ۸ نفر به دلیل تصادفات رانندگی، ۸۳ نفر بدهکار مالی و ۷۳ نفر بدهکار مهریه و نفقه در زندان‌های استان به سر می‌برند که برای آزادی آنها به ۳۰ میلیارد تومان نیاز هست که البته کمک صلح و سازش ستاد دیه با همکاری شورای حل اختلاف پنج میلیارد تومان از این مبلغ را از شاکیان جلب رضایت کرده است.

اسلام افشون افزود: در سال گذشته زمینه آزادی تعداد ۱۵۶ نفر از محکومین مالی با پرداخت بیش از ده میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان با همکاری خیرین و مسئولان استان فراهم شده که برای آزادی آنها به بیش از ۱۹ میلیارد تومان نیاز بوده است که ماءالتفاوت آن با کمک کیمته صلح و سازش ستاد دیه و شورای حل اختلاف با جلب نظر شاکیان تامین شده است.

وی با اشاره به افزایش آزادی محکومان مالی در سال گذشته اعلام کرد: تعداد محکومان مالی جرائم غیر عمد که در سال ۹۶ آزاد شده‌اند نسبت به سال ۹۵ با ۳۰ درصد افزایش مواجه بوده است.

افشون با اشاره به برگزاری جشن‌های گلریزان برای جمع آوری کمک برای محکومان مالی گفت: هیئت امنای ستاددیه استان برنامه‌ریزی کرده تا ۱۱ جشن گلریزان در ۱۱ شهرستان برگزار شود که تاکنون در شهرستان‌های یزد، اشکذر، خاتم،بافق و ابرکوه برگزار شده و در مابقی شهرستان‌ها نیز در هفته‌های آینده برگزار می‌شود و  کمپین «من آسمان هستم» نیز برای جمع آوری کمک راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از گرفتاران در زندان به دلیل عدم وجود گواهینامه و یا بیمه‌نامه معتبر اکنون در زندان چشم انتظار یاری پخیران و نیکوکاران هستند، ادامه داد: والدین حتما به این موضوع توجه کنند که برای فرزندانشان که به سن قانونی نرسیده‌اند وسیله موتوری از جمله موتور سیکلت نخرند تا شاهد تصادف و زندانی شدن فرزند خود نباشند و همه ملزم به رعایت قوانین راهنمایی رانندگی باشند.

afshon 06

پاسخ دهید