شب گذشته ابرکوهی‌ها گل‌های مهربانی را به زندانیان هدیه کردند

یازدهمین گل‌کاری خیّرین ابرکوهی در جشن گل‌ریزان/ کمک ۴ میلیارد و ۲۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریالی خیرین ابرکوه به زندانیان

نویسنده: ( روابط عمومی )       تاریخ : خرداد ۱۱, ۱۳۹۷      منبع خبر :سرو ابرکوه      

خیّرین و مسئولان شهرستان ابرکوه در یازدهمین جشن گل‌ریزان، با پرداخت چهار میلیارد و ۲۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال کمک نقدی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، گل کاشتند. به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ شب گذشته همزمان با میلاد امام حسن (ع)، جشن گل‌ریزان ابرکوه با حضور دشتکیان معاون دادستان یزد […]

خیّرین و مسئولان شهرستان ابرکوه در یازدهمین جشن گل‌ریزان، با پرداخت چهار میلیارد و ۲۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال کمک نقدی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، گل کاشتند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ شب گذشته همزمان با میلاد امام حسن (ع)، جشن گل‌ریزان ابرکوه با حضور دشتکیان معاون دادستان یزد و قاضی ناظر بر زندان، ذوالفعلی نژاد نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه و مدیرکل زندان های استان یزد، سرهنگ کمال فرمانده یگاه حفاظت  اداره کل زندانهای استان، افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان و همچنین رجمت زاده رییس دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب، کاظمی نسب فرماندار و خیّرین و نیکوکاران این شهرستان در تالار ارم برگزار شد.

زندانیان ابرکوه نیازمند کمک ۲۳ میلیارد ریالی خیّرین
رضا ذوالفعلی نژاد نابب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان و مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد، ضمن قدردانی از مشارکت خیّرین در جشن گل‌ریزان اظهار کرد : کمک‌رسانی به همنوعان یکی از اعمال خداپسندانه‌ای است که در دین اسلام بسیار سفارش شده است.

وی یادی از معمار زندانبانی اسلامی و بنیانگذار ستاد دیه کشور شهید سید اسدالله لاجوردی نمود و گفت: این شهید گرانقدر قدم های بزرگی در راستای زندانبانی اسلامی و اصلاح و تربیت بزهکاران برداشت و خود را الگویی برای دیگران قرار داد که در پی این اقدامات شاهد آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و جمعیت کیفری در سطح کشور و در ادامه این اندیشه شاهد اقدامات  بسیار ارزشمند سید اسد الله جولایی از جمله اجباری نمودن بیمه نامه شخص ثالث بودیم که کاهش زیاد در ورود رانندگان به زندان ها موجب شد.

وی در ادامه عنوان نمود: فرهنگسازی را باید در اولویت قرار داد و از ظرفیت های موجود در شهرستان بهره حداکثری و در آشنایی و پیشگیری از وقوع جرایم غیرعمد گام برداشته در همین راستا ستاد دیه استان با برنامه ریزی مدون قرار هست از ظرفیت های صدا و سیمای استان در بخش های مختلف به ویژه افزایش تولید برنامه ماه مهربانی برای سومین سال به صورت زنده که هم اکنون قبل از افطار میهمان خانه های همشهریان گرامی بوده و همچنین با مشارکت شهرداری ها و سازمان پایانه های استان از طریق بیلبورد، استندهای شهری و جاده ای اطلاع رسانی و فرهنگسازی صورت پذیرد تا این امر محقق نماید که امید است این شهرستان نیز در این راستا گام برداشته تا با فرهنگسازی صحیح شاهد محکومین جرایم غیرعمد در زندانها نباشیم.

ذوالفعلی نژاد گفت:ستاد دیه استان به کمک بسیار خوب خیرین و مردم گرامی این شهرستان و کمک های استان در سال گذشته توانست ۱۰ نفر از مددجویان ابرکوهی با بدهی ۱۹ میلیارد ریال و که بخشی از آن به همت کمیته صلح و سازش ۱۴ میلیارد آن را از شکات گذست رضایت اخذ نمود آزاد و به کانون گرم خانواده باز گرداند.

وی در ادامه افزود: هم اکنون تعداد ۲۳ نفر از مجکومین جرایم غیرعمد ابرکوهی در زندان های استان به سر می‌برند که به دلیل عدم توانایی حق پرداخت شاکی، نیازمند ۲۳ میلیارد ریال کمک نقدی خیّرین هستند.

مرخصی ۳۰ روزه برای همه زندانیان جرائم مالی غیر عمد
علی‌محمد دشتکیان معاون دادستان دادگاه عمومی استان یزد، نیز از مرخصی ۳۰ روزه کلیه محکومین زندانی جرائم مالی و غیر عمد استان، به مناسبت میلاد امام حسن (ع) خبر داد.

ابرکوهی‌ها در کارهای خیر نمونه هستند
محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه با قدردانی از خیّران در برپایی جشن گل‌ریزان گفت : ابرکوه از شهرهای تاریخی و نمونه گردشگری است و مردمانش هم در کار خیر نمونه هستند.

کاظمی نسب خاطرنشان کرد : نمونه بارز مشارکت مردم و خیران این شهرستان برگزاری جشن گل‌ریزان است که طی ۱۰ سال گذشته برگزارشده و به‌طور میانگین سالانه حدود ۱۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.

کمک ۴ میلیارد و ۲۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریالی خیرین ابرکوه
علی عظیم پور رئیس بازداشتگاه و مجتمع اشتغال و حرفه‌آموزی ابرکوه، ضمن تشکر از حضور خیّرین گفت : امسال در این جشن با کمک نقدی بیش از ۲۱ میلیارد ریال خیّرین، می‌توانیم زمینه آزادی ۲۹ زندانی که شامل ۱۵ نفر محکومین مالی غیر عمد و ۱۴ نفر پرداخت مهریه هستند، را فراهم کنیم.

عظیم پور تصریح کرد : خیرین ابرکوهی امسال نیز همچون سال‌های گذشته در یازدهمین جشن گل‌ریزان، گل کاشتند.

وی افزود : آنها با کمک ۴ میلیارد و ۲۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریالی برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، یک‌بار دیگر نام ابرکوه را در صفحه گل‌ریزان استان ماندگار کردند.

وام قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی کمیته امداد برای زندانیان
سید جلال حسینی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ابرکوه خاطرنشان کرد : به هر یک از سرپرست خانوارهایی که به دلایل غیر عمد زندانی هستند، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه ۲۰ ساله پرداخت می‌شود.

IMG_0040  IMG_0054 IMG_0121 IMG_0119 IMG_0113 IMG_0104  IMG_0167 IMG_0157IMG_0085 IMG_0074 IMG_0055 5-328 7-286 IMG_0144 IMG_0216 8-279 9-254 10-267 11-373 12-318 13-289 14-257 15-269 17-219 18-187 23-164 25-144 26-110 30-115 31-76 32-70 33-94 40-77 45-57 58-41 60-57 63-40 65-46 75-33 91-24 94-23 ابرکوه

پاسخ دهید