۱۱ جشن گلریزان در سطح استان یزد برگزار می شود

نویسنده: ( روابط عمومی )       تاریخ : اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷      منبع خبر :خبرنگار قدس آنلاین      

نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد گفت: سیزدهمین همایش جشن گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد ۳۱ اردیبهشت برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، رضا ذوالفعلی نژاد پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به زندان افتادن بعضی از افراد به […]

نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد گفت: سیزدهمین همایش جشن گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد ۳۱ اردیبهشت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، رضا ذوالفعلی نژاد پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به زندان افتادن بعضی از افراد به دلیل عدم تمکن مالی و نداشتن وجه مالی آسیبهای زیادی را برای جامعه ایجاد می کند.

مدیر کل زندانهای و نایب رییس هیات امناء ستاد دیه استان یزد گفت: ستاد دیه استان یزد از سال ۱۳۸۳ شروع به کار کرد و طی این مدت عملکرد خیلی خوبی داشته است. مهمترین وظیفه آن  تغییر نگرش رویکرد مردم نسبت به زندانیانی است که ناخواسته وارد زندان شده اند و مواردی از قبیل پرداخت مهریه، نفقه، حوادث کار، چکهای بی محل، تصادف ناخواسته را پیگیری می کند.

ذوالفعلی نژاد  اظهار داشت: ستاد دیه از سال ۸۳ تاکنون یکهزار و ۲۴۱ نفر را از زندان آزاد کرده است و کل مبلغ پرداختی ۸۳ میلیارد تومان است و با گذشت شکات مبلغ ۴۵ میلیارد تومان توسط شکات رضایت داده اند و مبلغ ۳۷ میلیارد تومان توسط ستاد دیه پرداخت شده است.

وی افزود:  در سال گذشته  ۱۵۶ نفر از زندان آزاد شدند که  کل پرداختی ۲۰ میلیارد تومان بوده است. ۹ میلیارد تومان گذشت شکات  و پرداختی ستاد دیه مبلغ ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

 ذوالفعلی نژاد  با اشاره به اینکه میانگین سنی زندانیان بین ۳۰ تا ۴۵ سال است گفت: ۱۶۴ نفر از زندانیان در حال حاضر منتظر کمکهای مردمی هستندکه شامل ۸ نفر زندانی دیه به مبلغ بیش از ۱۷ میلیارد ریال و ۸۳ نفر بدهکاری مالی  و بقیه بدهکار مهریه و نفقه هستند. 

مدیر کل زندانهای و نایب رییس هیات امناء ستاد دیه استان یزد تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از طریق جشن گلریزان ستاد دیه جمع آوری شد و امسال نیز سیزدهمین همایش جشن گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه روز ۳۱ اردیبهشت برگزار می شود.

2M3A4504 2M3A4508 2M3A4518 2M3A4520 2M3A4521 2M3A4523 2M3A4525 2M3A4530 2M3A4533 2M3A4536 2M3A4538 2M3A4540 2M3A4544 2M3A4545

پاسخ دهید