آزادی ۱۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در دومین جلسه ستاد دیه استان یزد

نویسنده: ( روابط عمومی )       تاریخ : فروردین ۳۱, ۱۳۹۷      منبع خبر :      

جلسه ستاد دیه استان یزد با حضور رئیس و اعضای هیئت امناء این ستاد برگزار و با بررسی چندین پرونده، مقدمات آزادی ۱۰ نفر زندانیان جرائم غیر عمد استان فراهم گردید. مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد در این جلسه گفت: کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد در سال جاری بیش ۹ میلیارد و […]

جلسه ستاد دیه استان یزد با حضور رئیس و اعضای هیئت امناء این ستاد برگزار و با بررسی چندین پرونده، مقدمات آزادی ۱۰ نفر زندانیان جرائم غیر عمد استان فراهم گردید.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد در این جلسه گفت: کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد در سال جاری بیش ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اخذ رضایت شاکی داشته است.
اسلام افشون در جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان یزد، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون زمینه آزادی ۷ نفر با اخذ رضایت شاکی و پرداخت حدود ۵ میلیارد ریال در قالب کمک های بلا عوض و وام فراهم گردیده است.
وی اظهار داشت در حال حاضر ۱۶۴ زندانی نیازمند جرایم غیرعمد در زندان های استان یزد به سر می برند که از این تعداد محکومین غیر عمد ۸ نفر مربوط به دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، ۷۳ نفر مهریه ونفقه و ۸۳ نفر مالی غیرعمد را شامل می شوند که جهت آزاد سازی آنان مبلغی حدود ۳۰۰ میلیارد ریال لازم می باشد.

وی افزود نمود: امیدوارم با اقدامات که در راستای فرهنگسازی در سال متوالی به ویژه در سالهای اخیر با مشارکت صدا و سیمای استان در تولید برنامه ماه مهربانی، سازمان فرهنگی ورزشی و گروه تعاونی پیشگامان  در برگزاری جشن آزادی که برای اولین با در پارک کوهستان برگزار خواهد شد همچنین همایش جشن گلریزان که امسال در ۱۱ نقطه و مرکز استان که اقدامات اولیه برگزاری آن صورت پذیرفته است بتوانیم شاهد کاهش چشمگیر ورود زندانیان جرایم غیر عمد بوده و همچنین در گسترش فرهنگ کمک به دیگران و انفاق و نیز آزادی زندانیان جرایم غیر عمد قدمی برداشته باشیم.

در پایان مدیرنمایندگی ستاد دیه استان یزد از مردم شریف ونیکوکار یزدی خواست تا با همدلی وانفاق و بخشش در راه خدا همیشه ودر همه جا گره گشای مشکلات دیگر همشهریان ومستمندان باشند و همچنان از طریق سامانه پرداختی موبایلی (#۷۷۷۷۰۳۵*۷۸۰*) به زندانیان جرایم غیر عمد آبروند کمک نمایند.

جبرئیل نجفی معاون سیمای مرکز یزد نیز در این جلسه قول همکاری و مشارکت صدا و سیمای در برگزاری سومین برنامه ماه مهربانی داد و برنامه هایی در همین راستا پیشنهاد نمود

همچنین پیشکوهی فر مدیر روابط عمومی گروه پیشگامان در خصوص برگزاری جشن آزادی در شب های ماه مبارک رمضان در پارک کوهستان پرداخت و ابعاد و شیوه اجرای آن را تشریح نمود

97-01-23 01 97-01-23 02 97-01-23 03 97-01-23 04 97-01-23 05 97-01-23 06

پاسخ دهید