باید چارچوب تفریحات و سرگرمی های مجاز برای نسل جوان تبیین گردد

نویسنده: ( روابط عمومی )       تاریخ : دی ۱۱, ۱۳۹۶      منبع خبر :      

رئیس کل دادگستری استان یزد و رییس هیئت امنای ستاد دیه استان گفت: جوانی، دورانی سرشار از انرژی، هیجان و احساس است و باید راه هایی برای تخلیه این انرژی ها در نظر گرفت. محمدرضا حبیبی در بیست و چهارمین نشست هیئت امنای ستاد دیه استان یزد افزود: باید به سلایق جوانان احترام گذاشت و […]

رئیس کل دادگستری استان یزد و رییس هیئت امنای ستاد دیه استان گفت: جوانی، دورانی سرشار از انرژی، هیجان و احساس است و باید راه هایی برای تخلیه این انرژی ها در نظر گرفت.

محمدرضا حبیبی در بیست و چهارمین نشست هیئت امنای ستاد دیه استان یزد افزود: باید به سلایق جوانان احترام گذاشت و چارچوب های شرعی و عرفی جامعه را به آنان معرفی کرد.

وی تصریح کرد: امروز نمی توان صرفاً منع و ممنوعیت را برای جوان سرشار از انرژی تعریف کرد، بلکه باید ضمن ترسیم خطوط قرمز اجتماعی که بر مبنای شرع، عرف و فرهنگ شکل گرفته است، فضای تفریح و سرگرمی شرعی و حلال را برای آنان تدارک دید.

این مقام قضایی با بیان اینکه جهان بینی و احساسات یک جوان و نوجوان با افراد میانسال و سالمند متفاوت است، بیان داشت: فُضلا و عُلما باید با شناخت علمیِ مبانی دینی و اعتقادی، بر اساس نوع فکر، اندیشه، شور و شوق جوانی، چاچوب های مناسب را به نهادها و سازمانهای متولی جهت ایجاد بستر تفریحات سالم ارائه دهند، زیرا اگر این اقدام صورت نگیرد، بی تردید جمع زیادی از آنان جذب محیط های آلوده اخلاقی و فاسد می شوند.

وی در ادامه برنامه های فرهنگی ستاد دیه را یکی از زمینه های مناسب دانست و گفت: می توان در بزرگداشت اعیاد مذهبی و دینی، برنامه های شاد و مفرح با رعایت معیارهای اسلامی تدارک دید تا هم اهداف خیرمندانه ستاد دیه و سایر نهاد های خیِّر محقق شود و هم فضایی برای تخلیه احساسات جوانان مهیا گردد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ضمن تشکر از صدا و سیما در مشارکت در برنامه های مناسبتی گذشته با هدف جمع آوری کمک های مردمی، ابراز داشت: برای سال جاری نیز می توان با استفاده از ظرفیت صدا و سیما و سایر رسانه ها در جهت تحقق اهداف خیرمندانه این نهاد برنامه ریزی کرد.

رضا ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندان ها و نایب رییس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد از حضور ۱۳۵ نفر محکومین مالی غیر عمد در زندان های استان خبر داد و ابراز داشت: بیش از ۲۴۷ میلیارد ریال میزان بدهی مالی این ۱۳۵ نفر می باشد که تاکنون ۵۵ میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی و مبلغ نقدینگی مددجو فراهم شده است و برای آزادی این تعداد زندانی بیش از ۱۹۲ میلیارد ریال نیاز است.

اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد اعلام نمود: به کمک و همت خیرین و مردم سخاوتمند استان یزد از ابتدای سال جاری تا کنون موجبات آزادی ۱۱۰ مددجوی نیازمند آبرومند جرایم غیر عمد با بدهی در حدود ۱۴۱ میلیارد ریال فراهم گردیده که نا گفته نماند آزادی این تعداد با پیگیری های کمیته صلح و سازش و با دعوت شکات و اخذ گذشت رضایتمندانه بیش ۵۰ درصد از کل بدهی با مبلغی محقق شده است.

گفتنی است در این جلسه اعضای هیئت امناء پس از بررسی پرونده های مطرح شده ۱۵ پرونده با بدهی بیش از ۲۶ میلیارد ریال که ۱۷ میلیارد ریال آن از شاکیان گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده مورد تصویب قرار گرفته که پس از مراحل قانونی این ۱۵ مددجوی جرایم غیر عمد از زندان های استان یزد آزاد و به کانون گرم خانواده باز خواهند گشت.

2M3A3787

پاسخ دهید